دکتر عباسی : آیا واقعا دولت احمدی‌نژاد هیچ کاری نکرده است؟

 

به گزارش نکات پرس به نقل از «ندای انقلاب»، در روزهای اخیر دکتر فریدون عباسی که دوران مسوولیتش در سازمان انرژی اتمی همراه با پایان دولت دهم خاتمه یافت، از اظهارات برخی وزرا به ویژه بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دلخور شده و گفته است: برخی خود را ژنرال می‌دانند اما اتفاقا من «ژنرال درست» هستم. درجه‌ام را اگر حساب کنند من واقعا ژنرال هستم.

من هیچ وقت هیچ کس را نفی نکردم حتی اگر قبل از انقلاب اسلامی کسی کار کرده مثل آقای دکتر اعتماد یا همکارانی که بعضا هنوز هستند. یعنی می‌خواستند من را بگویند گروهبان؟ گروهبانی درجه خیلی بالایی است و کار پادگان‌ها را گروهبان‌ها انجام می‌دهند و افسران نان آن را می‌خورند.

وی با بیان اینکه برخی افراد در دولت‌های گذشته با رانت و رابطه وزیر شده‌اند، تاکید کرده است: برخی افراد البته دانشجویان با استعدادی بوده‌اند اما نباید دیگران را گروهبان بنامند زیرا این توهین به جامعه است.

رییس سابق سازمان انرژی اتمی درباره زنگنه گفته است: دلخور شدم از اینکه در زمان مناظرات و انتخابات این حرف‌ها را زدند. حالا انشاء الله بیاییم و ببینیم که تولید نفت را چه قدر بالا می‌برند و پول‌های نفت را چگونه می‌آورند.

با ادغام سازمان انرژی اتمی به غربی‌ها می‌گویند سطح هسته‌ای را پایین آوردیم

عباسی همچنین از موضوع ادغام سازمان انرژی اتمی با وزارت نیرو انتقاد کرده و گفته است: این بیماری کودکی است که برخی‌ها در تاریخ ذهنشان فریز شده و یخ زده این‌ها این بیماری را دارند و به عبارتی می‌خواهند سرشان را مثل کبک زیر برف کنند که بگویند کسی ما را نمی‌بیند. یک پِیشنهاداتی می‌دهند که مثلا ما به غربی‌ها نشان دهیم ما هسته‌ای را سطحش را بردیم پایین و بیاییم انرژی اتمی را ادغام کنیم در وزارت نیرو و این‌ها نشان دهیم که سطح هسته‌ای در حد معاون وزیر پایین آوردیم. من اسمش را بیماری کودکانه می‌گذارم. یعنی این افراد چه فکر می‌کنند درباره سازمانی که در حال بالغ شدن است. من می‌دانم که صنعت دارای چه مشکلاتی است و تولید سوخت یعنی چی؟ ساختن رآکتور بومی یعنی چی و وزارت نیرو اصلا از این ظرفیت‌ها ندارد.

وی ادامه داده که وزارت نیرو بهتر است بدهی بالای خود به سازمان انرژی اتمی را پرداخت کرده و به فکر تامین آب شرب و تعمیر شبکه‌های پوسیده آبرسانی باشد.

وی تصریح کرد: وزارت نیرو خیلی هنر کند همین آب مملکت را تامین و شبکه‌های پوسیده را برود درست کند. وزارت نیرو بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان به انرژی اتمی بدهکار هست. برق را از من می‌گیرد و حداقل پول سوخت گازی که من در یک نیروگاه گازی برق تولید می‌کنم را نمی‌دهد.

آقای روحانی مانع توهین به احمدی‌نژاد شود

فریدون عباسی دوانی در روز تودیع و معارفه‌اش تاکید کرد: آیا واقعا دولت احمدی‌نژاد هیچ کاری نکرده است؟ چرا دائم دولت او را می‌زنید؟

وی خاطرنشان کرد: حالا که انتخابات تمام شده و کابینه جدید شکل گرفته است، به عنوان یک «شیخ» مانع از انتقادات بیشتر به دولت دهم و احمدی‌نژاد شود و نکات مثبت دولت وی را نیز بگوید.

رییس سابق سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: موضوع هسته‌ای که هیچ، موضوع حقوق کودک، حقوق زن و قوانین قضایی اسلامی و حقوق بشر را نیز نمی‌توانیم با غرب حل کنیم؛ چراکه همه این‌ها بهانه است و آن‌ها به دنبال دشمنی با ملت ایران هستند.

۳ برابر شدن تولید سوخت ۲۰ درصدی

وی ادامه داد: تولید سوخت ۲۰ درصد از زمان آقای آقازاده برنامه ریزی شده بود و آقای دکتر صالحی اعلام کردند که سوخت را می‌سازیم. تا این اعلام به بنده رسید که این کار را مدیریت کنم و وقت زیادی روی این موضوع گذاشتم. دستگاه‌هایی را لازم داشتیم که از خارج از کشور وارد کردیم تا این سوخت‌های صفحه‌ای را بشود با آن تولید کرد و ما افزایش دادیم اورانیوم ۲۰ درصدمان را تقریبا سه برابر کردیم از نظر وزنی و نه از نظر غنا تا آسیب پذیری خود را کم کنیم.

عباسی تاکید کرد: فکر می‌کنم در آینده باید به سمت تولید سوخت‌های «سیلی ساید» برویم.

وی با بیان اینکه ما نمی‌رویم بخوابیم و می‌رویم کار می‌کنیم، تصریح کرد: دولت آقای روحانی ظرفیت همکاری با ما را ندارد، حالا این ظرفیت یا بالا‌تر است یا پایین‌تر.

رییس سابق سازمان انرژی اتمی در پایان خاطرنشان کرد: در مدت مسئولیتم هم مواظب جان آدم‌ها بودم و هم باید مواظب «کیهان» می‌بودم که یک وقت چیزی اشتباهی ننویسد، چیزی را جایی بخواند و بیاید اشتباهی آن را بنویسد

قرائت پیام عشق را  بشنوید!

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر

یادگاری که در این گنبد دوار بماند!

ژورنالیزم خیلی بد!!! معادل منافقین

/ 1 نظر / 15 بازدید
متین

با سلام ضمن تشکر و التماس دعا از حضورتان در صورت امکان بر ما منت گذارید و با حضور در وبلاگ حقیر نظرات خودتان را درمورد مطالب سوریه و فلسطین(در صفحه نخست مطالب چند تا مونده به آخر)ومطلب اخیر تدبیر و امید این حقیر بیان کنید نظرات سازنده شما موجب تعالی ما در امر تبیین درست شرایط موجود به مردم فهیم خواهد بود منتظر یاریتان هستیم. والعاقبه للمتقین