پروژه ی منفور سازی و حذف تدریجی

 

نمی دانم این نوشتار تا چه حد می تواند درست باشد اساسا می شود نام آن را تحلیل گذاشت یا خیر به هر روی هرچه هست این فکر چند روزی است که به مدد رفتار و گفتار دولت تدبیر و امید( راستگویان ) در ذهن من مدام می چرخد.

پیشتر در یادادشتی انتخاباتی عرض کرده بودم که کاندیدا های محترم مشغول به اشتباه انداختن ملت در مسئله ی اقتصادی و سیاسی هستند این بحث ناظر به سخنانی بود که آقایان در جلسات عمومی و دیدارها و برنامه های تبلیغاتی و مناظرات تلوزیونی خود دنبال می کردند و کوشیدند تا ملت را برسانند به اینجایی که امروز هستیم- در این مقوله اصولگرا و اصلاح طلب مشترک بودند - حال آنکه در آن بازه ی زمانی ما به زعم بسیاری از صاحب نظران و حتی یکی دو تا از کاندیداهای محترم تا خیمه ی دشمن و پایین کشیدن عمود آن فقط چند گام فاصله داشتیم. مسئله این است که مجموع اظهارات آقایان تا به امروز تمام مصائب مملکت را به گردن هشت سال تصدی دولت عدالت محور انداخته و مدام در تلاشند تا از دوره ی هشت ساله ی گذشته چهره ای منفور و غیر قابل تحمل بوجود آورند به قول دکتر کوچک زاده « تا خاطره ی احمدی نژاد را دفن نکنند و از ذهن ها محو و منفور نکنند دست بر نمی دارند» پر واضح است که این پروژه ی منفور سازی از دوسال پایانی دولت عدالت محور کلید خورد و آقایان با ترفند های اقتصادی سعی کردند دولت مهروزی و عدالت را زمین بزنند احتمالا همه مسائل و مصائب " ارز و سکه " و قصه های آن را بخاطر دارند.از آنجا که فرهنگ و ادب غنی ما ضرب المثل را برای گفتن مقصود در قالبی موجز در دسترس ما قرار داده باید همینجا گفت: " چاه کن همیشه ته چاهه " یا " چاه نکن بهر کسی اول خودت دوم کسی " همواره بیاد داشته باشیم که دست خدا بالاترین دست هاست و اوست که عزت می دهد.

امروز در مناظره ی تلوزیونی شاهد کوبیدن بزرگترین خدمات دولت عدالت و مهرورزی بودیم هرچه خواستند گفتند *طرفه اینکه رابطه ی ما با غرب باید مانند رابطه ی ما با روسیه باشد!! به ما چه، چه کسی کجا چکاری کرده – مقصودشان بحث هلوکاست و سوالات دکتر بود – تنها چیزی که این روزها از رسانه ها دریافت می شود استعانت جمعی رسانه ها به دولت جدید برای حذف حرکات درست دولت قبل و مهمتر از آن حذف یارانه هاست! این یک ترفند جالب غربی است که رسانه ها اذهان عمومی را مدیریت و بمباران اطلاعاتی - آن هم از نوع غلط -  کنند تا بتوانند ملت را در مسیری که دولتمردان خواهان آن هستند قرار دهند و ذهنهای ما در حال حاضر دارد توسط رسانه های دیداری، شنیداری و مکتوب مدیریت می شود. این روز ها در حاشیه مذاکرات هم مدام در حال تماشای لبخند های به زعم نگارنده فرا دیپلماتیک هستیم که چندان خوشایند نیست نگارنده می پندارد این لبخند ها که گاهی به قهقهه ی مستانه مبدل می شوند اندکی حاوی خوف و خطر است علی الخصوص که در مذاکرات اخیر مطالبی رد و بدل شده که ظاهرا محرمانه باقی خواهند ماند! بد نیست همینجا یک جمله ی " ظریف " هم اضافه کنیم که " آن مرد که همه چیز را به مردم می گفت دیگر رفته است " احتمال دارد این هم جزء همان مسئله ی پررو نکردن ملت باشد! به ملت چه؛ که چه برسرش خواهد آمد. مقدرات مان بدست چه کسانی افتاده هنوز نمی دانیم!!

___________________________________

*نگارنده بر آن است که این جمله جان کلام در دو ساعت مناظره بود!!

/ 3 نظر / 15 بازدید
میثم

سلام خواهر عزیز به قول شاعری این عو عو سگانشان نیز بگذرد. انشاالله یا مهدی ادرکنی[گل]

امیررضا آل حبیب

باسلام و آرزوی موفقیت مطلب شما در سایت مهرورزی منعکس شد. http://www.mehrvarzi.ir/fa/43282

محسن ص

سلام و درود بر شما! بی حیا بودن یعنی همین!!! فلذا بی صبرانه منتظر رسوایی متوکلین به غیر الله هستیم!!! یا زهرا