صدای حق و عدالت

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «رابرت موگابه» رئیس‌جمهور زیمبابوه روز پنج‌شنبه به شدت به آمریکا، انگلیس و متحدان این کشور به دلیل تلاش برای سوءاستفاده از منابع این کشور تاخت و از آن‌ها خواست به «تحریم‌های غیرقانونی و کثیف» خود علیه این کشور پایان دهند.

موگابه 89 ساله که در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل صحبت می‌کرد، گفت: شرم، شرم، شرم بر ایالات متحده آمریکا. شرم، شرم، شرم بر بریتانیا و متحدانش.

وی افزود: زیمبابوه و منابعش متعلق به زیمبابوه‌ای‌هاست. لطفا تحریم‌های غیرقانونی و کثیف خود را از کشور آرام من بردارید.

رئیس‌جمهور زیمبابوه با بیان اینکه تحریم‌های اعمال‌شده از جانب اتحادیه اروپا و آمریکا ناقض منشور سازمان ملل است، گفت این تحریم‌ها «ابزار سیاست خارجی برای تغییر نظام» بوده و محکوم است.

آمریکا و اتحادیه اروپا بعد از انتخابات سال 2000 در زیمبابوه که به بروز ناآرامی‌هایی در این کشور منجر شد، تحریم‌هایی علیه کارخانه‌های دولتی این کشور و سفرهای خارجی موگابه و ده‌ها مقام دیگر زیمبابوه وضع کردند.

موگابه در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: کشور آرام و کوچک ما هر روز از سوی قدرت‌های بزرگی که اشتهای سیری ناپذیری برای کنترل بر دیگر کشورها و استفاده از منابع آن‌ها دارند، مورد تهدید واقع می‌شود.

___________________________________________

به گزارش نکات پرس یک کاربر فضای مجازی نوشت: تکرار سخنان احمدی نژاد توسط خانم دیلما روسف Dilma Rousseff رئیس جمهور برزیل.
پرزیدنت روسف در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن انتقاد شدید از آمریکا ، خواستار مشارکت در مدیریت جهانی، تغییر ساختار سازمان ملل و ترکیب اعضای دائم شورای امنیت شد
آنچه که پرزیدنت احمدی نژاد سالها پیش مطرح کرد و در داخل تمسخر کردند امروز به خواسته ای فراگیر و جهانی تبدیل شده است.
/ 5 نظر / 26 بازدید
فاتح سایبری پلدختر

سلام، به وبلاگ ما سر بزنید و اگه قابل دونستید بیایید با هم تبادل لینک کنیم. ما رو با نام " فاتح سایبری پلدختر " لینک کنید.ممنون