بعضى مى‌خواهند با عنوان تندروى، عدالت را متهم و محکوم کنند

 

نکات پرس/ هشت سال پیش در مراسم تنفیذ احمدی نژاد مطرح شد:رئیس جمهور محترم ما امروز سخنان خوبى بیان کردند. تکیه‌ى بر عدالت، اساسى‌ترین و محورى‌ترین اصلِ یک حرکت الهى است؛ ادامه‌ى کار همه‌ى انبیا و مصلحان بزرگ تاریخ است. البته عدالت دشمنانى دارد. همه‌ى کسانى که نانشان در بى‌عدالتى است، با عدالت دشمن‌اند. همه‌ى کسانى که با قلدرى و زورگویى - چه در صحنه‌ى ملى، چه در صحنه‌ى بین‌المللى - تغذیه مى‌شوند، با عدالت مخالفند. عدالت، شعار اصلى و هدف بزرگ انقلاب اسلامى و نظام جمهورى اسلامى بوده و هست.


بعضى مى‌خواهند با عنوان تندروى، عدالت را متهم و محکوم کنند. عدالت، تندروى نیست؛ حق‌گرایى است؛ توجه به حقوق آحاد مردم است؛ جلوگیرى از ویژه‌خوارى است؛ جلوگیرى از تجاوز و تعدى به حقوق مظلومان است. در یک کشور کسان زیادى پیدا مى‌شوند که اگر دستگاه مسؤولِ قانونى به مدد آنها نشتابد، در امواج درگیرى‌هاى گوناگون لگدمال مى‌شوند. وظیفه‌ى دولتِ عدالتمدار، توجه ویژه به قشر محرومین است. عدالت را نباید تندروى و مخالفت با شیوه‌هاى علمى دانست. با استفاده از همه‌ى شیوه‌هاى عالمانه و با تدبیر مى‌توان عدالت را در جامعه مستقر کرد.
 
دکتر غلامحسین الهام:اگر با انتخابات تاکنون بی‌نظیر سال 88، قانون‌گریزان دموکراسی‌شکن در عین حال مدعی آزادی و دموکراسی، فرصت‌های طلایی اقتدار ملی و مردمی برآمده از انتخابات آزاد و رقابت بی‌سابقه را به جدال و فتنه و آشوب نمی‌کشاندند و بعد با مسأله‌سازی‌های فرعی، اصالت‌های حرکت برآمده از گفتمان انقلاب اسلامی را با کارشکنی‌ها و تردیدها مواجه نمی‌کردند، قطعاً دستاوردهای بسیار والاتری را شاهد بودیم. اما بزرگ‌ترین هنر حکمرانی آن بود که از میان این امواج مسیر اصلی خدمت نه گم شد و نه کمرنگ! ولی بی‌تردید همگرایی و همکاری همه جانبه، شتاب حرکت را افزون‌تر و نتایج آن را والاتر می‌ساخت. 
 
 
 
/ 2 نظر / 19 بازدید
سعیده

جانا چه مصفّا نو نواااار کردی گل و مرغ و مسجد و کارنامه ات هم زیبا باشه

پسر انحرافی

سلام . نظر سنجی وبلاگم نتایجش حذف شد . لطفا دوباره شرکت کنید یا علی زنده باد بهار