تمام حرف انقلاب

 

مطلب ذیل به جهت اهمیت رویدادی که در رسانه ها بدان بی توجهی شد،از وبلاگ وزین " هویتنا " در این وبلاگ منتشر می شود. نگارنده جام صبوحی محتوای متن را کاملا قبول دارد و نظرش با نظر نویسنده ی محترم هم سو است.

شب گذشته (10 اردیبهشت 1392) دکتر محمود احمدی نژاد در همایش علما و بیداری اسلامی سخنرانی کم نظیری داشت که در ذیل به نکاتی پیرامون آن اشاره می شود؛

1- احمدی نژاد در جلسه ای که شاید یکی از سخت ترین جلسات برای هر سخنرانی باشد، تمام نگاه خود را نسبت به اسلام، وضعیت جهانی، مهدویت، انقلاب اسلامی، نسبت ادیان و اسلام، دشمن مستکبر و... بیان کرد. روندی که احمدی نژاد در سخنرانی خود طی نمود اینگونه بود که تلاش کرد تا ضرورت مهدویت را با استفاده از ضرورت وحدت مسلمین و اعتلای امت اسلام و تحقق تمدن اسلامی اثبات نماید. ایشان ابتدا با طرح مساله حقیقت اسلام و چگونگی دست یافتن به آن این نتیجه را گرفتند که حقیقت اسلام نزد هیچیک از ما نیست. چرا که اگر بود هم اختلاف نداشتیم و یکدیگر را با هزینه خودمان ترور نمی کردیم و دیگر اینکه اسلام برتر بود و مسلمین در این وضعیت انفعالی نبودند. بعد مطرح نمودند که حقیقت اسلام چیست و به دست چه کسی است. مسیری که دکتر احمدی نژاد تا مطرح نمودن ضرورت امام پیش گرفتند به گونه ای بود که هم به مومنین تمام ادیان ظرفیت شنیدن می داد و هم اینکه این نگرش را که این عقیده مربوط به شیعیان است و قرار است با ظهور ،شیعیان به آقایی عالم برسند مورد نقد قرار می داد. احمدی نژاد گفت که امام برای این است که همه بشریت به آقایی برسند و نه فرقه خاصی.

2- چه کسی می توانست در چنین جمعی چنین سخنرانی داشته باشد؟ کدامیک از روسای جمهور گذشته؟ آقای هاشمی می توانست؟ آقای خاتمی چطور؟ کدامیک چنین نظام فکری درونی شده ای داشتند و دارند که بتوانند با این تسلط و بدون خواندن از روی متن، قدم به قدم و با فهرستی منظم بحث خود را مطرح نموده و مانیفستی برای تبیین مهدویت، جایگاه انقلاب اسلامی و آینده مسلمین و بشریت ارائه نمایند؟ کدامیک از کسانی که تلاش می کنند رییس جمهور بشوند چنین توانایی دارند؟ آقای قالیباف؟ آقای لنکرانی؟ آقای باهنر؟ حتی آقای دکتر ولایتی؟...

3- نگاه های حضار هم جالب توجه بود. برخی با تعجب. برخی با تحیر.(بین تعجب و تحیر فرق است)برخی با تحسین. برخی با دقت. برخی با اضطراب(این عده دلشان مثل سیر و سرکه می جوشید که این روندی که دکتر آغاز کرده اند به کجا خواهد انجامید. نکند عده ای سالن را ترک کنند)! برخی با غرور و افتخار.

یکی دوبار هم حضار با الله اکبر و دست زدن ایشان را تشویق کردند. کاری که به نظرم در جمعی این چنینی خاص بود.(چرا صدا و سیما نگذاشت واکنش حضار را در پایان سخنرانی ایشان ببینیم؟ چرا وقتی صدای تشویق و صلوات بلند شد پخش زنده قطع شد و تا چند دقیقه بعد هم برنامه خاصی پخش نشد.نمی شد در این لحظات به جای پخش تصاویری بی اهمیتی واکنش حضار را به سخنرانی کم نظیر رییس جمهور ایران اسلامی پخش کرد تا اگر احساس غروری هست و اگر افتخار هست نصیب همه ملت ایران شود که چنین فرزندی دارند! چرا ما این همه قبیله گراییم و همه چیز از منافع ملی گرفته تا عزت اسلامی را فدای خواست و نظر خود میکنیم؟؟؟)

4- آقایانی که دنبال انحراف یابی هستند و هزار سوراخ برا رای یافتن خبری از منابع موثق می گردند و ندای اسناد، اسنادشان بلند است چرا به این سخنرانی که پخش مستقیم شد نمی پردازند. این سخنرانی عصاره و چکیده نظام فکری احمدی نژاد بود. باورهای درونی شده او بود. لطفا آقایان یادداشت بنویسند و یا سخنرانی کنند و بگویند چگونه بزرگترین انحراف از صدر اسلام تاکنون می تواند چنین زیبا و منسجم و سلیس و محکم اندیشه انقلاب اسلامی را در مقیاس فهم جهانی مطرح کند؟

مگر قرار نیست حسن ظن داشته باشیم و این وظیفه مسلمانی ماست پس بیایید بپذیرید که باورهای این آقایان منحرف همین است که به صراحت رییس جمهور بیان داشتند. انحراف این تبیین در کجای آن بود. تحلیل ایشان از انقلاب اسلامی نادرست بود؟ تحلیل جایگاه امام در نظام عالم؟ وضعیت فعلی بشریت؟ انتقادات به مدیریت جهان و سلطه استکباری؟ تحلیل وضع بشر در عصر کنونی؟ نسبت ادیان و حقیقت همه آنها یعنی اسلام؟ تحلیل اختلافات فرقه ای؟ و...

چند نفر بعد از ظهور انقلاب عزیز و شکوهمند اسلامی در ایران سربلند آمده اند که بتوانند نظام فکری انقلاب را در مقیاس فهم جهانی بیان کنند؟

روشن است که زیباترین بیان از آن رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و پس از ایشان رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای است. در رده بعدی می توانیم از شهید مطهری، شهید بهشتی و برخی دیگر از یاران امام نام ببریم که همگی در مکتب امام پرورش یافته و در حال و هوای انقلاب و مبارزات آن سخن می گفتند.

اما امروز و بعد از گذشت سی و پنج سال از انقلاب و در میان شخصیتهایی که می شناسیم چند نفر با چنین تسلط و استحکام و انسجامی اندیشه انقلاب را می توانند بیان کنند؟

باید متاسف بود برای کسانی که نمی خواهند و نمی توانند منصف باشند. فقط سیاه و سفیدی می بینند و نمی توانند درک کنند که احمدی نژاد خوبی هایی دارد و بدیهایی و نباید به خاطر ضعفهای او، این فزرند انقلاب و سرمایه با ارزش را نیست و نابود کرد. ملت او را فراموش نخواهند کرد و بر فرض که خدا ناکرده شما به فتح پاستور نائل شوید و در چنین موقعیت هایی سخنرانی کنید، آنوقت مقایسه خواهید شد. آنقدر فاصله دارید که حتی طرفدارن شما هم در خلوت خود خواهند گفت که این کجا و احمدی نژاد کجا!!

البته باور جوانان پیرو امام خامنه ای بر این است که مسیر دولت عوض نخواهد شد و این رویکرد شکل گرفته پس از دولتهای نهم و دهم ادامه خواهد یافت و ان شاء الله دولتهای بعدی انقلابی تر و عدالتخواه تر از قبل خواهند بود. چرا که انقلاب اسلامی شتاب بیشتری گرفته است و تمدن نوین اسلامی تحقق خواهد یافت و برای این مسیر بازگشتی نیست.

فیلمِ سخنرانی کم نظیر رئیس جمهوری در اجلاس «علما و بیداری اسلامی» / ۱۰ اردیبهشت ۹۲

/ 1 نظر / 11 بازدید
احسان

اگر همان مقدار که مردم در طلب خير عجله به خرج ميدهند، خداوند سبحان نيز در شرّ عجله نشان مي داد، مرگ آنان فرا مي رسيد.(سوره یونس آیه 11) مطلب خیلی خوبی نوشتید